Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

Kurs Mindfulness w życiu MBCT-L

Kurs Mindfulness w Życiu, to starannie opracowany program łączący praktyki uważności oraz techniki poznawczo-behawioralne. Dzięki niemu możesz rozwijać swoją drogę do dobrego samopoczucia i wewnętrznego rozwoju, zanurzyć się w głąb siebie, poznać i zrozumieć podstawy własnych reakcji na różne sytuacje.

W Instytucie BezStresu, dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, łączymy naukę z praktyką, dołączając do Kursu Mindfulness w Życiu możliwość zbadania neurofizjologicznych reakcji każdego uczestnika przed i po kursie metodą EEG Neurobiofeedback. 

Celem kursu jest wprowadzenie długofalowych, trwałych zmian opartych na uważności, poprzez poszerzanie samoświadomości. Kurs Mindfulness w Życiu instruuje, jak stosować zdobytą wiedzę każdego dnia, zarówno do radzenia sobie z trudnościami, jak i do podtrzymywania radości, współczucia i mądrości. Proponuje inny sposób funkcjonowania, który sprzyja rzetelnemu odpowiadaniu na przeszkody życia codziennego, a także cieszeniu się życiem oraz realizacji swojego potencjału. Tak, by ostatecznie móc doświadczać chwil w życiu, takimi jakie są, bez zbędnej krytyki lub usilnej chęci wpływania na nie. 

 

Kurs Mindfulness w Życiu, to 8 tygodniowy program

dopasowany do potrzeb i możliwości uczestników. W czasie zajęć zaplanowano dużo formalnych praktyk oraz ćwiczeń uważności, ale także stworzono przestrzeń na wspólną naukę poprzez wymianę doświadczeń i czułą rozmowę.

 

Zastanawiasz się dlaczego zrealizować kurs w Instytucie BezStresu? 

Oto co nas wyróżnia:

 

Dla kogo przeznaczone jest MBCT-L?

To program dla wszystkich osób, które doświadczają:

lub też dla tych, którzy chcą:

… albo mają inne powody, dla których interesują się uważnym życiem.

 

EDYCJA: lato 2023 (stacjonarnie)

Co wchodzi w pakiet Kursu Mindfulness w Życiu (MBCT-L):

Każde spotkanie jest bardzo precyzyjnie przemyślane – ma swoje przesłanie, dedykowane praktyki i ćwiczenia. Po każdym spotkaniu uczestnicy dostają materiały oraz zaproszenie do pracy osobistej, dedykując czas na własną praktykę między spotkaniami.

Kameralna grupa oraz przyjazna sala zapewni Ci dogodne warunki do rozpoczęcia przygody z uważnym życiem. Wystarczy, że przyjdziesz w wygodnym ubraniu, usiądziesz i wspólnie z innymi zaczniesz praktykę.

Terminy spotkań:

Dodatkowo, w ramach kursu przewidziany jest Dzień Uważności (sobota, 22 lipca 2023, w godz.: 10:00-16:00) oraz 2 sesje diagnostyczne innowacyjną metodą EEG Neurobiofeedbacku, pozwalające zweryfikować indywidualne postępy Uczestnika Kursu. 

 

NAUCZYCIEL UWAŻNOŚCI

Kurs poprowadzi dr n. społ. Bogna Szymańska-Kotwica – psycholog, specjalistka w zakresie interwencji kryzysowej, dyplomowany nauczyciel uważności. Swój doktorat realizowała w dziedzinie neuropsychologii. Ukończyła podyplomowe studia Uważność i Współczucie na Uniwersytecie SWPS oraz szkolenie dla nauczycieli mindfulness w zakresie terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT) oraz Uważności w Życiu (MBCT-L) pod patronatem Oxford Mindfulness Center oraz Fundacji Rozwoju Mindfulness. Od blisko 10 lat sama regularnie praktykuje mindfulness, uczestniczy w odosobnieniach oraz warsztatach i szkoleniach w nurcie uważności. Pracuje pod stałą superwizją. Dodatkowo interesuje się rozwojem psychofizycznym człowieka oraz realizuje się w uważnym rodzicielstwie.   

 

BADANIE EEG NEUROBIOFEEDBACK 

Diagnostykę EEG Neurobiofeedback wykona mgr Pamela Anna Sobczak – neurokognitywistka, neuropsycholog, wieloletnia stypendystka MNiSW i laureatka konkursu Diamentowy Grant (2015) MNiSW. Absolwentka Neurokognitywistyki i Neuropsychologii Klinicznej w ujęciu praktycznym Uniwersytetu SWPS. W swojej pracy naukowej szczególnie interesowała się neurobiologicznym podłożem procesów emocjonalnych. W ostatnich latach z pasją zgłębia wiedzę na temat wpływu traumy na mózg, umysł i ciało oraz poznaje niezwykle skuteczne metody terapii traumy, (m.in.: Somatic Experiencing (SE), terapia EMDR, Joga Świadoma Traumy (JŚT)). 

 

Miejsce spotkań:

Zajęcia stacjonarne, Warszawa – Muranów, ul. Zamenhofa 5.

 

REKRUTACJA TRWA!!! Zgłoś się już dzisiaj! Klikając TUTAJ

 

Liczba miejsc jest OGRANICZONA.

 

Koszt:

Regularna cena kursu, to 1999 zł, jednak mamy dla Ciebie kilka dostępnych promocji!

Warunki uczestnictwa:Krok 1. Podstawowym warunkiem udziału w kursie jest przesłanie wypełnionego Formularza Zgłoszeniowego oraz akceptacja Regulaminu.

Krok 2. Skontaktujemy się z tobą przed pierwszym spotkaniem, aby umówić się na krótką rozmowę o kursie – jego założeniach i zasadach; a także aby sprawdzić, czy jest to ten moment, w którym kurs przyniesie ci najwięcej korzyści. Przy okazji odpowiemy na twoje pytania zanim ostatecznie podejmiesz decyzję.

Krok 3. Po spotkaniu i pozytywnej decyzji o dołączeniu do kursu dostaniesz automatycznie wygenerowaną wiadomośc e-mail z liniem do płatności, który będzie aktywny do 48 godzin od momentu przesłania.

Krok 4. Przyjdź na pierwsze spotkanie, usiądź wygodnie i zacznij przygodę z uważnością w swoim życiu!

Uwaga: na kursu MBCT-L zapraszamy osoby, które ukończyły 21 lat i więcej.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/193373163075081 

Zachęcamy do odwiedzania naszych stron na Social Mediach (Facebook, Instagram, LinkedIn), gdzie regularnie pojawiać się będą ciekawe i inspirujące treści w temacie Mindfulness i nie tylko! 😉

 

Zacznij SWOJĄ przygodę z uważnością