Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram

Psychoterapia dla par w Warszawie

Psychoterapia dla par jest skutecznym narzędziem do pomagania w rozwiązywaniu problemów w związku. W dzisiejszych czasach coraz więcej par szuka pomocy u specjalistów, aby poprawić jakość swojej relacji i lepiej radzić sobie z trudnościami. Psychoterapia dla par jest nie tylko skierowana do osób z problemami, ale również do tych, które chcą udoskonalić swoje umiejętności komunikacji, lepiej się rozumieć, wspierać, uzupełniać. Czasem jest to kwestia wspólnej decyzji, postanowienia, że dwoje ludzi będzie pracować nad swoją relacją, aby była ona silna i odporna na różne zawirowania. Często przychodzi na to czas po kilku latach, gdy opadają pierwsze emocje, a proza życia powoduje nudę czy przewidywalność. To także okazja do tego, aby poszukać pomocy u specjalisty, który może podpowiedzieć, jak ożywić związek – często również w sypialni.

Kiedy udać się na terapię dla par?

Nadal jednak większość osób zgłaszających się na psychoterapię dla par, robi to w momencie, gdy czują, że sami nie radzą sobie z problemami, jakie trawią ich związek. Może to wynikać z wielu powodów, a do najczęstszych zalicza się:
- pozostawanie w chronicznym konflikcie, który nieuchronnie prowadzi do rozstania,
- problemy psychiczne i inne jednego z partnerów rzutującego na drugiego i pozostałych członków rodziny, np. uzależnienie, skłonność do depresji, zachowania agresywne,
- uzależnienie emocjonalne od partnera,
- dominacja jednego z partnerów na drugim, zazdrość, podejrzliwość, nieufność,
- nieprzepracowane problemy z przeszłości, np. zdrada, długie rozstanie,
- wzajemny antagonizm,
- problemy wychowawcze z dziećmi, które pogarszają relacje rodzinne i relacje między partnerami.

Czasami, gdy związek zaczyna przypominać niekończący się konflikt, może być trudno znaleźć rozwiązanie. W takich sytuacjach psychoterapia dla par może pomóc w odbudowaniu pozytywnych relacji i zrozumieniu potrzeb partnera. Terapia dla par pozwala na lepsze zrozumienie także swoich emocji i potrzeb, o których niektóre osoby w małżeństwie zdają się zapominać.

Wsparcie specjalistyczne – psychoterapia dla par (Śródmieście)

W Warszawie dostępna jest szeroka gama usług psychoterapeutycznych dla par. Specjaliści w tej dziedzinie, których znajdziesz w naszym Instytucie BezStresu posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwala im na rozwiązywanie różnorodnych problemów związków, a także na poszukiwanie ich przyczyn.

W trakcie sesji terapeutycznych, para ma możliwość przedstawienia swoich trudności i emocji, a także otrzymania wsparcia i porad od specjalisty. Terapeuta może pomóc parze w wypracowaniu rozwiązań, które pozwolą im na poprawę jakości ich związku.
Finansowanie i płatności ratalne MediRaty


Szanowny Pacjencie,

informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją lub skorzystanie z poniższego kalkulatora.

MediRaty


MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną pod nr 22 26 68 370 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).