Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

Czym jest Samsung.SleepWell?

To odpowiedź na powszechne problemy ze snem. Mamy tendencję do normalizacji takiego stanu rzeczy. Presja nowoczesnego, aktywnego 24h/dobę społeczeństwa sprawia, że ignorujemy nasz okres wypoczynku. Samsung.SleepWell nie tylko przypomina, dlaczego nie powinniśmy tego robić. Wspiera wiedzą ekspertów, tworząc wraz z Instytutem.BezStresu kompleksowy poradnik w zakresie jakościowego snu, którego wszyscy potrzebujemy. Problemy ze snem nie powinny być normą. Zaburzenia snu są niebezpieczne w krótszej i dłuższej perspektywie. Nieprzespana noc może upośledzić nasze funkcje poznawcze, koordynację ruchową i pamięć. Długotrwałe problemy ze snem mają szereg poważnych konsekwencji dla naszego zdrowia.

SEN

Sen jest ważnym i zarazem najbardziej podstawowym cyklem fizjologicznym naszego życia. Choć wydaje się mało skomplikowanym procesem, to jest to najbardziej witalny, regenerujący i odżywczy stan fizjologiczny, który zapewnia nasz dobrostan fizyczny oraz psychiczny.

Regularny, zdrowy sen odzwierciedla dobrą kondycję naszego organizmu, zaś kiedy bywa zakłócony, warto zastanowić się, co nasz organizm chce nam zakomunikować i czego potrzebuje lub na co zwraca naszą uwagę. A komunikuje w różnorodny sposób, poprzez ciało, emocje, umysł oraz nasze zachowanie.

Wyspany człowiek lepiej radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością i codziennymi wyzwaniami. Wydarzenia, które spotykają nas na co dzień, w tym także stres mają wpływ na jakość naszego snu i mogą skutkować jego pogorszeniem, a z czasem problemami z bezsennością.

W Instytucie BezStresu wiemy, jak bardzo kłopoty ze snem mogą utrudniać funkcjonowanie.

Brak odpowiedniej ilości lub niewystarczającej jakości snu prowadzą do przewlekłego zmęczenia. Deprywacja snu, a w jej wyniku senność w ciągu dnia, zaburza funkcje poznawcze, co prowadzi do zaburzeń pamięci i koncentracji u osób w każdym wieku, a także rozdrażnienia. W konsekwencji może doprowadzić do istotnych zmian osobowości, depresji, jak i prowadzić do różnego typu uzależnień.

Dlatego w Instytucie BezStresu stworzyliśmy ofertę dla osób w każdym wieku, które chcą poprawić jakość swojego snu lub wyleczyć problem bezsenności.Metody leczenia zaburzeń snu i bezsenności
w Instytucie BezStresu

Leczeniem pierwszego wyboru jest rekomendowane przez The American Psychological Association (APA):

Terapia Poznawczo Behawioralna Bezsenności CBT-I (Terapia bezsenności CBT-I) jest krótkoterminowym programem terapeutycznym wskazywanym jako pierwszoplanowe leczenie bezsenności.

Jest to skuteczne podejście, którego efektywność została udowodniona w wielu badaniach. Około 70-80% osób doświadcza poprawy z terapią CBT-I, a pierwsze efekty zazwyczaj są odczuwane w pierwszych dwóch tygodniach.

Jest to terapia poznawczo behawioralna. Stosuje metody behawioralne, związane ze zmianami wokół snu, które prowadzą do powrotu do dobrego snu i łatwiejszego zasypiania. Poznawczy element tej terapii zajmuje się zmianą schematów myślenia. Terapia CBT-I to także psychoedukacja dotycząca snu oraz nauka regulowania własnego napięcia i radzenia sobie ze stresem.Wskazania

 • Trudności z zasypianiem
 • Wybudzenia w nocy, po których trudno ponownie zasnąć
 • Wybudzenia przedwczesne rano i brak możliwości ponownego zaśnięcia
 • Gdy gorsza jakość snu obniża poziom funkcjonowania w trakcie dnia
 • Gdy kładzenie się spać i sen są związane z niepokojem i stresem
 • Zamartwianie się o konsekwencje bezsennych nocy
 • Kłopoty ze snem utrzymują się przez trzy miesiące bądź dłużej. Terapia CBT-I pomaga także osobom z wieloletnią bezsennością.


Efekty

 • Poprawa jakości snu
 • Skrócenie czasu zasypiania
 • Zwiększenie wydajności snu
 • Skrócenie czasu nocnych wybudzeń
 • Zmniejszenie zmęczenia i senności w trakcie dnia
 • Poprawa funkcjonowania w trakcie dnia


Metody wspierające proces leczenia zaburzeń snu i bezsenności
w Instytucie BezStresu

*Farmakoterapia jest częstą formą działania w problemach ze snem. Jednak jest to drugoplanowe wsparcie, zalecane, gdy terapia nie jest dostępna bądź nie daje wystarczających wyników. Leki nie leczą bezsenności. Leki mogą być tylko wsparciem w trudnych objawach zaburzenia.


Rozpoznajesz u siebie lub u kogoś bliskiego objawy związane z zaburzeniami snu lub bezsennością?
Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację ze specjalistą od snu mgr Olgą Gref lub na konsultację wstępną u innego specjalisty poprzez stronę internetową www.instytutbezstresu.pl lub zadzwoń pod numer: 730990327.


Samsung SleepWell Samsung SleepWell