Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

Sen – czy jest potrzebny?

Sen jest ważnym i zarazem najbardziej podstawowym cyklem fizjologicznym naszego życia. Choć wydaje się mało skomplikowanym procesem, to jest to najbardziej witalny, regenerujący i odżywczy stan fizjologiczny, który zapewnia nasz dobrostan fizyczny oraz psychiczny.

Regularny, zdrowy sen odzwierciedla dobrą kondycję naszego organizmu, zaś kiedy bywa zakłócony, warto zastanowić się, co nasz organizm chce nam zakomunikować i czego potrzebuje lub na co zwraca naszą uwagę. A komunikuje w różnorodny sposób, poprzez ciało, emocje, umysł oraz nasze zachowanie.

Wyspany człowiek lepiej radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością i codziennymi wyzwaniami. Wydarzenia, które spotykają nas na co dzień, w tym także stres mają wpływ na jakość naszego snu i mogą skutkować jego pogorszeniem, a z czasem problemami z bezsennością.

W Instytucie BezStresu wiemy, jak bardzo kłopoty ze snem mogą utrudniać funkcjonowanie.

Brak odpowiedniej ilości lub niewystarczającej jakości snu prowadzą do przewlekłego zmęczenia. Deprywacja snu, a w jej wyniku senność w ciągu dnia, zaburza funkcje poznawcze, co prowadzi do zaburzeń pamięci i koncentracji u osób w każdym wieku, a także rozdrażnienia. W konsekwencji może doprowadzić do istotnych zmian osobowości, depresji, jak i prowadzić do różnego typu uzależnień.

Dlatego w Instytucie BezStresu stworzyliśmy ofertę dla osób w każdym wieku, które chcą poprawić jakość swojego snu lub wyleczyć problem bezsenności.

Rozpoznajesz u siebie lub u kogoś bliskiego objawy związane z zaburzeniami snu lub bezsennością?

Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację ze specjalistą od snu mgr Olgą Gref lub na konsultację wstępną u innego specjalisty poprzez stronę internetową InstytutBezStresu.pl lub zadzwoń pod numer: 730 990 327.