Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram

dr n. med. Anna
Kieszkowska-Grudny

psycholożka, psychoterapeutka, neuropsycholożka, psychoonkolożka

Główna specjalistka, pomysłodawczyni i współzałożycielka Instytutu BezStresu. Ukończyła Akademię Medyczną oraz studia z zakresu Zarządzania Finansami i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym, które kontynuowała na studiach doktoranckich z zakresu ekonomii i zarządzania. Ponadto, uzyskała dyplomy z wyróżnieniem, kończąc studia magisterskie z zakresu psychologii klinicznej, 4-letnie studia psychoterapii poznawczo-behawioralnej i psychoonkologii. Ukończyła dodatkowo specjalność z zakresu Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej. W trakcie rozwoju zawodowego poszerzała swoje kompetencje, kończąc z wyróżnieniem Neuropsychologię Kliniczną.

Jest dyplomowaną managerką ochrony zdrowia – ukończyła studia z zakresu zarządzania placówkami opieki zdrowotnej oraz studia z zarządzania ryzykiem w opiece zdrowotnej.

W roku 2010 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

Swoją pracę zawodową dzieli pomiędzy rolę psychoterapeutki, trenerki i wykładowczyni oraz rolę liderki.

Jest certyfikowaną terapeutką poznawczo-behawioralną Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Posiada również certyfikat The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Jako pierwsza w Europie uzyskała certyfikat The American Institute Of Stress, kończąc jako pierwsza w 40-osobowej grupie specjalistów tzw. Certified Stress Mastery Educator w świecie. Jest również akredytowaną przez Accreditation Committee of the EMDR Europe Association terapeutka EMDR.

W pracy terapeutycznej pracuje z osobami z zaburzeniami nastroju, niskim poczuciem własnej wartości, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami snu, zaburzeniami osobowości, traumy i PTSD, uzależnieniami, itp. Jest europejską specjalistką w pracy z osobami narażonymi na przewlekły stres i doświadczających wypalenia zawodowego. Prowadzi terapię poznawczo-behawioralną, terapię schematów, terapię dialektyczno-behawioralną oraz EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing). Jest przewodniczącą Komisja ds. badań naukowych i projektów badawczych w obszarze EMDR i ich popularyzacji w Polskim Towarzystwie Terapii EMDR.

Jest executive coachką i mentorką. Pomaga managerom – dzieląc się nie tylko wiedzą z zakresu coachingu i mentoringu, ale także 30-letnim doświadczeniem jako managerka i liderka. Ponad 15 lat była top managerem w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej, w tym na poziomie międzynarodowym. Współtworzyła i 7 lat zarządzała pierwszym w Polsce prywatnym szpitalem klinicznym Europejskie Centrum Zdrowia Otwock. Od lat strategicznie zajmuje się projektami związanymi ze skoordynowaną opieką zdrowotną oraz badaniami klinicznymi.

Angażuje się w działalność naukową i społeczną, będąc w zarządach wielu organizacji społecznych i towarzystw naukowych oraz wykładowczynią uczelni wyższych z zakresu medycyny, psychologii i ekonomii/zarządzania. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia LiderShe, które zostało powołane do życia w 2012 r. i wspiera kobiety/liderki w rozwoju.

Jest pomysłodawczynią i kierowniczką biznesowych studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe, realizowanych od 2018 roku przy współpracy z Stowarzyszeniem  LiderShe i  Akademią Leona Koźmińskiego.

W 2023 roku stworzyła innowacyjny advanced executive program Akademia Liderów Przyszłości realizowany w partnerstwie Instytutu BezStresu i Akademii Leona Koźmińskiego, dedykowany osobom zarządzającym i oparty o zasady neuroprzywództwa.

Od 2014 roku jest niezależną ekspertką w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, gdzie pełni funkcje wiceprzewodniczącej Grupy 1 Zdrowe Społeczeństwo w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Od ponad 30 lat naukowo oraz badawczo zajmuje się psychologicznymi czynnikami rozwoju osobistego i zawodowego, jakością życia oraz zarządzaniem ryzykiem. Specjalizuje się w pracy doradczej dla Zarządów w zakresie zarządzania zmianą, zarządzania stresem (AntyStresoSfera®) i podnoszeniu efektywności w przedsiębiorstwach, jak i warsztatach dla kadry managerskiej zmieniających ograniczające nawyki myślowe.

Z jej inicjatywy powstał cykl artykułów AntyStesoSfera w Wysokich Obcasach Praca, który prowadziła, publikując w nim porady i wskazówki dot. diagnozy i radzenia sobie ze stresem w oparciu o najnowsze wyniki badań z zakresu neuro-psycho-immunologii.

Realizuje liczne autorskie szkolenia i warsztaty, m.in. dotyczące: neuroprzywództwa, przywództwa kobiet, zarządzania energią życiową, zarządzania zmianą, neuroróżnorodności, zarządzania Stresem, krytycznego myślenia, pomocy psychologicznej w kryzysie, interwencji kryzysowej, antykruchości w życiu zawodowym i osobistym, inteligencji emocjonalnej, i wielu innych.

Tu garść dodatkowych materiałów:

  1. Sukces Pisany Szminką – podcast nt. stresu managerów
  2. „Strefa Prywatna” w Czwórce Polskiego Radia – audycja nt. stresu w pracy zawodowej
  3. Polskieradio.pl – materiał zapowiadający wywiad nt. stresu
  4. Business and Prestige – o postanowieniach noworocznych i nie tylko takich celach
  5. „Dobra Praca” w radiu TOK FM – Co możesz zrobić, by radzić sobie lepiej ze swoim stresem?
  6. „Wieczór” Radia RDC – Czy Polacy potrafią wypoczywać?
  7. Platforma Heal Yourself – Co robić, by oswoić stres i jak żyć długo nie starzejąc się
  8. Portal Pracuj.pl – Chroniczny stres – sprawdź sygnały!
  9. „Dobra Praca” w radiu TOK FM – Rok pandemii rokiem stresu?
  10. „Praca od podstaw” w radiu TOK FM – Jak się przygotować do urlopu i powrotu do pracy?
  11. Wysokie Obcasy – wywiad nt. stresu i prostych, choć niełatwych sposobach na stres.
  12. Kobiecy Wieczór w radiu RDC – pierwsza część rozmowy Nuli Stankiewicz z dr Anną Kieszkowską-Grudny nt. stresu
  13. Kobiecy Wieczór w radiu RDC – druga część rozmowy Nuli Stankiewicz z dr Anną Kieszkowską-Grudny nt. stresu
  14. Choroba naszych czasów – wypalenie zawodowe – Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 58: Katarzyna Motelska, Anna Kieszkowska-Grudny
  15. 17-letni Maciek: Biorę psychotropy. Większość moich kolegów też – wiadomości Onet.pl, wywiad redaktorki Magdaleny Gałczyńskiej z dr Anną Kieszkowską-Grudny
  16. Stress out, zarządzanie stresem, leadership, neuroróżnorodność – wystąpienie w audycji Doing Good
  17. Dobra Praca w radiu Tok FM – Praca czy wakacje? O wadach i zaletach workation
  18. Zdanowicz pomiędzy wersami – rozmowa Katarzyny Zdanowicz z dr Anną Kieszkowska-Grudny nt mądrej pomocy w trakcie klęski powodzi