Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

dr n. społ. Bogna
Szymańska-Kotwica

psycholożka, psychoterapeutka,
interwentka kryzysowa, nauczycielka mindfulness

Doktor psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studia magisterskie ukończyła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, specjalizując się w neuropsychologii oraz psychologii klinicznej.

Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Interwencji Kryzysowej, Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Uważności i Współczucia. Nauczycielka Uważności w nurcie MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) oraz MBCT-L (Mindfulness for Life), certyfikowana przez Oxford Mindfulness Center.

Nieustannie rozwija swój warsztat nauczania uważności w różnych dziedzinach życia, aktywnie wspiera działania Fundacji Rozwoju Mindfulness, a także uczestniczy w tematycznych szkoleniach i odosobnieniach. Od kilku lat współorganizuje Ogólnopolskie Dni Uważności, zapraszając do wspólnej praktyki.  Od wielu lat zajmuje się interwencją kryzysową, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym osób zmagających się z życiowymi trudnościami, stresem oraz przewlekłymi chorobami. Ma duże doświadczenie w pracy z osobami żyjącymi z infekcją HIV oraz HCV.  Za sprawą osobistych doświadczeń, w ostatnim czasie, zaczęła specjalizować się również w pracy z kobietami doświadczającymi trudów macierzyństwa, w oparciu o metody Świadomego Rodzicielstwa, Pozytywnej Dyscypliny oraz NVC.

Doświadczenie zawodowe rozwija także jako psycholog w Poradni Profilaktyczno – Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Do 2017 roku pracowała również jako doradca w punkcie anonimowego testowania w kierunku HIV i innych chorób przenoszonych droga płciową. Od 2009 roku jest współautorką „Zasad opieki nad osobami zakażonymi HIV”, wydawanymi przez Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS.

Laureatka „Czerwonej Kokardki”, prestiżowej nagrody przyznawanej osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Wieloletnią aktywność zawodową rozwija w multidyscyplinarnym zespole, wykorzystując ją również w pracy naukowej i szkoleniowej.

W codziennej pracy zajmuję się wsparciem osób dorosłych: