Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram

dr n. społ. Bogna
Szymańska-Kotwica

psycholożka, psychoterapeutka,
interwentka kryzysowa, nauczycielka mindfulness

Wykształcenie

Doktor psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studia magisterskie ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, specjalizując się w neuropsychologii oraz psychologii klinicznej.

Jestem absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Interwencji Kryzysowej, Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Uważności i Współczucia.
Jestem nauczycielką uważności w nurcie MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) oraz MBCT-L (Mindfulness for Life), certyfikowaną przez Oxford Mindfulness Center. Obecnie, w trakcie certyfikacji programu Rodzicielstwo z Uważnością i Współczuciem (Mindful Compassionate Parenting, MCP) przyznawanej przez Mindfulness Association Polska. Ponadto, stale kształcę się w zakresie wspierania kompetencji rodzicielskich, m.in. dzięki Pozytywnej Dyscyplinie.

Doświadczenie i praca zawodowa

Od wielu lat zajmuję się interwencją kryzysową, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym osób zmagających się z życiowymi trudnościami, stresem oraz przewlekłymi chorobami.
Mam duże doświadczenie w pracy z osobami żyjącymi z infekcją HIV.
Za sprawą osobistych doświadczeń, w ostatnim czasie, zaczęłam specjalizować się również w pracy z kobietami doświadczającymi trudów macierzyństwa oraz wspieram rodziców w oparciu o metody Świadomego Rodzicielstwa, Pozytywnej Dyscypliny oraz Porozumienia bez Przemocy (NVC).

Doświadczenie zawodowe rozwijam także jako psycholog w Poradni Profilaktyczno – Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Do 2017 roku pracowałam również jako doradca w punkcie anonimowego testowania w kierunku HIV i innych chorób przenoszonych droga płciową. Od 2009 roku jest współautorką „Zasad opieki nad osobami zakażonymi HIV”, wydawanymi przez Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS.

Jestem laureatką „Czerwonej Kokardki”, prestiżowej nagrody przyznawanej osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.
Aktywnie wspieram działania Fundacji Rozwoju Mindfulness, a także uczestniczę w tematycznych szkoleniach i odosobnieniach. Od kilku lat współorganizuje Ogólnopolskie Dni Uważności, zapraszając do wspólnej praktyki.

Wieloletnią aktywność zawodową rozwijam w multidyscyplinarnym zespole, wykorzystując ją również w pracy naukowej i szkoleniowej.

W codziennej pracy zajmuję się wsparciem osób dorosłych: