Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

mgr Dorota
Wojciechowska

psycholożka, psychoterapeutka systemowa, psychodietetyczka

Wykształcenie:

Certyfikowany psychoterapeuta systemowy (nr certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia psychoterapii systemowej 142/2021), psycholog, psychodietyk.

Certyfikat uzyskała po pełnym, czteroletnim szkoleniu i procesie certyfikacji w ramach atestowanego przez przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne kursu podstawowego i zaawansowanego Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu. Jest absolwentką studiów podyplomowych z Psychodietetyki (SWPS) oraz dyplomowaną psychodietetyczką. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie na wydziale psychologii klinicznej z modułem specjalizacyjnym terapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym, oraz wydział Zarządzania i Marketingu w Szkole Głównej Handlowej.

Praca zawodowa

W Minds of Hope/ Instytut BezStresu zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych. Jako terapeuta rodzinny pracuje również z rodzinami, parami a także z młodzieżą. Obszary pracy to przede wszystkim zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się, ortoreksja), zaburzenia lękowe, depresja, uzależnienia (behawioralne, w rodzinie, współuzależnienia, praca z dorosłymi osobami wychowującymi się w rodzinach alkoholowych/dysfunkcyjnych DDA/DDD),kryzysy emocjonalne, wzmacnianie osób doświadczających przemocy. Pracuje z osobami po stracie, w żałobie a także z seniorami.
Prowadzi warsztaty oraz grupy wsparcia dla osób zmagających się zaburzeniami odżywiania, problemem uzależnienia w rodzinie.

Doświadczenie

Doświadczenie i praktykę zawodową w ramach stażu specjalizacyjnego zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Całodobowym Kliniki Leczenia Nerwic, zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Warszawie. Współpracowała z Ośrodkiem Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Posiada wieloletnią praktykę w pracy psychologicznej z dziećmi i młodzieżą. Szkoliła kadrę pedagogiczną oraz rodziców w obszarze wzmacniania kompetencji wychowawczych oraz wsparcia psychologicznego.

Doskonalenie zawodowe

Jest uczestniczką licznych szkoleń, konferencji, seminariów, paneli edukacyjno-metodycznych dotyczących, pracy z rodziną. Ukończyła certyfikowane szkolenia specjalistyczne z zakresu Klinicznej Diagnozy Wstępnej oraz Dialogu Motywującego przy Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju Uniwersytetu SWPS. Swoje kompetencje podnosi obecnie uczestnicząc w szkoleniach i seminariach zorientowanych psychoanalitycznie.
Jest członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Pracuje pod stałą superwizją superwizora terapii systemowej.