Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

dr n. społ. Natalia
Kowalczyk-Grębska

psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w procesie certyfikacji

Wykształcenie:
Absolwentka Neurokognitywistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie, doktor nauk społecznych w dziedzinie Psychologia oraz psychoterapeutka w nurcie poznawczo – behawioralnym w procesie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Laureatka grantu z Narodowego Centrum Nauki. Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej oraz stypendystka START (przyznawane 100 najlepszym naukowcom przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej). Odbyła staże naukowe w Biomedical Imaging Research Institute, Cedars-Sinai Medical Center Los Angeles oraz University of California Los Angeles.

Praca zawodowa i doświadczenie:

Posiada ponad 8-letnie doświadczenie z prowadzenia badań naukowych w zakresie Neuronauki i Neuropsychologii. Badała wpływ treningów poznawczych z wykorzystaniem gier komputerowych na zdolności poznawcze oraz strukturę mózgu. Jej najnowsze zainteresowania badawcze dotyczą wpływu aktywności fizycznej na mózg. W badaniach wykorzystuję nowoczesne metody neuroobrazowe mózgu, co pozwala na poznawanie mechanizmów neuronalnych odpowiedzialnych za to, że człowiek jest w stanie uczyć się nowych umiejętności.

Prowadziła neurorehabilitację i diagnozę neuropsychologiczną pacjentów w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Jej zainteresowania terapeutyczne to terapia osób dorosłych w obszarach takich jak:

Nieustannie rozwija swój warsztat uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach międzynarodowych.

W swojej działalności skupia się również na przekazywaniu informacji z dziedziny nauki w sposób dostępny dla wszystkich w podcastach, artykułach popularnonaukowych oraz audycjach radiowych i programach telewizyjnych.

Pracę terapeutyczną poddaje superwizji.