Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram

dr n. med.
Jacek Grudny

lekarz pulmonolog i onkolog kliniczny

Wykształcenie:
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy, specjalista chorób płuc i onkologii klinicznej. Doświadczenie zawodowe w zakresie chorób płuc zdobywał m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc w Bydgoszczy i w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Równocześnie z wykonywaną pracą pulmonologa systematycznie poszerzał wiedzę na temat leczenia chorób nowotworowych, pracując z pacjentami w Hospicjum Onkologicznym a następnie szkoląc się w Centrum Onkologii w Warszawie w ramach specjalizacji z onkologii klinicznej.

W 2016 roku uzyskał tytuł specjalisty onkologii klinicznej.

Praca zawodowa:
Na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem obturacyjnych chorób płuc, w tym POChP i astmy oskrzelowej, infekcyjnych chorób płuc i oskrzeli, chorób śródmiąższowych płuc, nowotworów układu oddechowego. W ramach wykonywanej pracy wykonuje badanie spirometryczne, badania endoskopowe układu oddechowego (bronchoskopia), drobne zabiegi na klatce piersiowej. Prowadzi również farmakoterapię osób, które chcą zerwać z nałogiem palenia tytoniu.

Doskonalenie zawodowe i doświadczenie:
Uczestniczył w wielu szkoleniach z zakresu chorób płuc, onkologii klinicznej i opieki paliatywnej. Jest autorem wielu prac i publikacji na konferencjach i kongresach lekarskich. Prowadzi wykłady z zakresu chorób płuc oraz onkologii.

W 2011 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.