Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram

Dietetyka

Analiza składu ciała

Podczas każdej wizyty przy braku przeciwwskazań medycznych i wyrażeniu zgody przez pacjenta wykonywana jest analiza składu ciała. Aby wyniki były jak najbardziej miarodajne konieczne jest przestrzeganie następujących wytycznych:

  • przez 12 godzin przed pomiarem nie spożywać alkoholu
  • przez 12 godzin przed pomiarem unikać intensywnego wysiłku fizycznego
  • w dniu badania nie spożywać kawy i innych napojów zawierających kofeinę
  • ostatni posiłek przed badaniem spożyć nie później niż 3 godziny przed planowaną godziną wizyty (spożywanie niewielkiej ilości wody jest dozwolone)
  • przed badaniem opróżnić pęcherz moczowy


Wywiad medyczny

W trakcje każdej konsultacji z dietetykiem / psychodietetykiem zbierany jest wywiad medyczny, który pozwala dostosować przekazywane zalecenia żywieniowe do stanu zdrowia pacjenta. Pomocne jest zatem dostarczenie wyników aktualnych badań laboratoryjnych (z ostatnich 3 miesięcy). Szczególnie istotne są następujące badania: morfologia, lipidogram, glukoza na czczo, TSH, fT3 i fT4, ALT, AST i witamina D3. Jeżeli pacjent nie posiada bieżących wyników badań, na pierwszej konsultacji z dietetykiem wskazane zostanie jakie oznaczenia należy wykonać. Dodatkowo, warto na pierwszą konsultację warto zabrać ze sobą spis leków i suplementów diety, jeżeli są przyjmowane (wskazując konkretną nazwę handlową i dawkę).

Wywiad żywieniowy – dzienniczek bieżącego notowania

Na konsultację wstępną warto przygotować 3-dniowy dzienniczek bieżącego notowania, który bardzo usprawni i ułatwi dietetykowi wskazanie potencjalnych błędów żywieniowych i opracowanie rekomendacji. W dzienniczku należy odnotować wszystkie zjadane w ciągu dnia produkty/potrawy z uwzględnieniem ich ilości i godziny spożywania. Ważne jest również podanie ilości i jakości spożywanych płynów.
Gotowy do wydruku lub wypełnienia on-line dzienniczek żywieniowy znajduje się tutaj.


Umów się na wizytę!

Umów wizytę


Finansowanie i płatności ratalne MediRaty


Szanowny Pacjencie,

informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją lub skorzystanie z poniższego kalkulatora.

MediRaty


MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną pod nr 22 26 68 370 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).