Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

Terapia EMDR Warszawa

 
Zespół stresu pourazowego (PTSD) to poważne zaburzenie, które wielu osobom nie pozwala normalnie funkcjonować. Istnieją różne metody terapii tego schorzenia, jednak coraz większą popularnością cieszy się nowatorska metoda EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), którą przeprowadzamy także w Instytucie BezStresu w Warszawie.

Co to jest EMDR?

EMDR to terapia opracowana przez amerykańską psycholog Francice Shapiro w 1987 roku. Cała koncepcja leczenia wzięła się z tego, że Francine zauważyła, iż w momencie silnego stresu szybkie i powtarzające się ruchy gałek ocznych mogą obniżyć poziom niepokoju. W polskim tłumaczeniu EMDR można przetłumaczyć właśnie jako odwrażliwianie i uspokajanie przy pomocy ruchu gałek ocznych.   Cała procedura leczenia nie opiera się jednak tylko na ruchach gałek ocznych, gdyż głównym elementem terapii jest rozmowa z pacjentem. Celem terapii jest wypracowanie u pacjenta przekonań, które pomogą mu zmienić postrzeganie wydarzeń przeszłości w taki sposób, aby stały się wspomnieniami, a nie wciąż na nowo przeżywanym wydarzeniem. Terapeuta działa na zasadzie stymulowania zmysłów pacjenta (właśnie poprzez ruch gałek ocznych), aby wpłynąć na procesy przetwarzania informacji. Podczas sesji pacjent powraca pamięcią do minionych wydarzeń, które wciąż wiążą się z bólem, skupiając się na emocjach i sygnałach z ciała, które towarzyszą wspomnieniom. W tym samym czasie terapeuta stymuluje obie półkule mózgowe pacjenta. Metody terapii dobierane są indywidualnie, zajęcia mogą polegać np. na tym, że pacjent wodzi wzrokiem za ręką terapeuty, choć w niektórych przypadkach wykorzystywane są także bodźce dźwiękowe i dotykowe.   Terapię EMDR w Warszawie przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści, którzy mają bogate doświadczenie w leczeniu traumy.  Terapia EMDR stosowana jest już od ponad 30 lat i jest uważana za całkowicie bezpieczną i skuteczną. Leczenie traumy metodą EMDR rekomendowane jest przez WHO i Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne.  

Terapia EMDR – dla kogo?

Terapia EMDR dedykowana jest osobom, które w przeszłości doświadczyły traumy i cierpią na zespół stresu pourazowego. Ta forma terapii sprawdza się także przy leczeniu depresji oraz różnego rodzaju lęków, fobii i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Terapię EMDR stosuje się w terapii osób pracujących w służbach mundurowych i ratunkowych. Czas trwania terapii zależny jest od indywidualnego przypadku i problemów, z jakimi zmaga się pacjent.  

Terapia EMDR Warszawa – profesjonalne podejście do pacjenta

Instytut BezStresu to miejsce, w którym wykwalifikowani specjaliści stosują terapię EMDR wśród pacjentów dotkniętych traumą, fobiami czy depresją. Nasi pracownicy zdają sobie sprawę z tego, jak przeszłe wydarzenia mogą wpływać na współczesne funkcjonowanie i robią wszystko, aby pomóc pacjentom znaleźć rozwiązania, które pomogą im przywrócić życiu równowagę. Terapia EMDR w Warszawie przeprowadzana jest przez doświadczonych terapeutów, którzy dostosowują metody działania do indywidualnego przypadku.
 

Finansowanie i płatności ratalne MediRaty

Szanowny Pacjencie, informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją lub skorzystanie z poniższego kalkulatora.
MediRaty
MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną pod nr 22 26 68 370 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).