Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

Leczenie bezsenności – Warszawa

Leczenie bezsenności to jedno z najważniejszych wyzwań dla współczesnej medycyny. Bezsenność jest częstym problemem, który dotyka coraz większej liczby osób, a jego skutki mogą być bardzo poważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie musisz tak żyć – w naszym centrum psychologicznym znajdziesz pomoc, ukierunkowaną na ustalenie i wyeliminowanie przyczyny oraz poprawę jakości życia.

Przyczyny bezsenności

Bezsenność może mieć różne przyczyny, takie jak stres, źle skomponowana dieta, nieodpowiednia higiena snu czy choroby. Problem mają także osoby pracujące w systemie zmianowym, cierpiący na zaburzenia psychiczne takie jak depresja czy stany lękowe oraz nadużywający używek. Znamy też pojęcie bezsenności pierwotnej, czyli stanu, który nie ma konkretnej przyczyny. Inne rozróżnienie jest ze względu na czas trwania zaburzenia – okresowe lub chroniczne. Zawsze jednak jest ono powodem niepokoju, rozdrażnienia i wymaga konsultacji. Aby leczyć bezsenność, konieczne jest zidentyfikowanie, co ją powoduje i podjęcie odpowiednich kroków w celu jej wyeliminowania na przyszłość.

Leczenie bezsenności w Warszawie

Jednym ze skutecznych sposobów leczenia bezsenności jest terapia behawioralna snu (CBT-I). Ta forma terapii opiera się na zmianie nawyków i przyzwyczajeń związanych ze snem, takich jak godziny snu, rutyny przed snem i stosowanie technik relaksacyjnych. CBT-I jest skuteczna w pomaganiu pacjentom uzyskać lepszy sen, a także w eliminowaniu stresu i lęku, które często powodują bezsenność. Innym sposobem leczenia bezsenności jest stosowanie leków uspokajających lub hipnotycznych. Te leki są często stosowane w krótkim okresie, aby pomóc pacjentom w przezwyciężeniu bezsenności, jednak nie są one polecane jako długoterminowe rozwiązanie. Mogą stanowić też formę wsparcia, uzupełnienia dla terapii psychologicznej. Leczenie bezsenności może też obejmować zmianę diety i stylu życia, takich jak zwiększenie aktywności fizycznej, zmniejszenie spożycia kofeiny i unikanie spożywania późnych posiłków.

Jakość snu ważna dla zdrowia i samopoczucia

Gdy czujesz, że bezsenność negatywnie wpływa na Twoje życie, powoduje problemy społeczne, zawodowe i rodzinne, być może nadszedł czas, aby skonsultować się z lekarzem i zidentyfikować przyczynę bezsenności. Leczenie może obejmować terapię behawioralną snu, stosowanie leków, zmianę diety i styl życia oraz inne metody, takie jak medytacja i joga. Kluczem jest stosowane przez nas spojrzenie holistyczne, całościowe na ciało oraz ducha.
Finansowanie i płatności ratalne MediRaty


Szanowny Pacjencie,

informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją lub skorzystanie z poniższego kalkulatora.

MediRaty


MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną pod nr 22 26 68 370 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).