Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram

mgr Olga Gref

psycholożka, terapeutka bezsenności

Wykształcenie
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie ze specjalnością Neurokognitywistyka oraz dodatkową specjalnością z Psychologii sportu.

Ukończyła kurs terapii poznawczo behawioralnej bezsenności CBT-I akredytowany przez Europejskie (ESRS, European Sleep Research Society) i Polskie (PTBS) Towarzystwa Badań nad Snem.
Wiedzę i doświadczenie w terapii osób z bezsennością pogłębiła w trakcie stażu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i na liczny kursach oraz szkoleniach krajowych oraz międzynarodowych.

Praca zawodowa
Pracuje z osobami, które doświadczają bezsenności oraz chcą poprawić jakość swojego snu. Uważa za niezwykłe, jak poprawa snu, może pozytywnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Ma także doświadczenie w pracy ze sportowcami w obszarze polepszenia snu i regeneracji.

W Instytucie BezStresu zajmuje się indywidualną oraz grupową poznawczo behawioralną terapię bezsenności CBT-I. Prowadzi również konsultacje oraz psychoedukację w obszarze snu.

CBT-I jest niezwykle skuteczną i rekomendowaną przez standardy kliniczne terapią bezsenności.
Jest to krótkoterminowa terapia, stosująca metody związane ze zmianą zachowań, prowadzących do dobrego i regularnego snu. Zajmuje się również tym, co utrudnia zasypianie: niechcianymi myślami, martwieniem się o sen i nadmiernym pobudzeniem.