Telefon ZADZWOŃ +48 730 990 327
Flaga EU Umów wizytę
LinkedIn Facebook Instagram
Flaga EU

Neuroróżnorodność i diagnoza

Diagnoza stanowi pierwszy krok w drodze do uwolnienia się oraz zrozumienia własnych deficytów i zaburzeń, które często mogą być źródłem odczuwania silnego, przewlekłego Stresu.

Nasz zespół neuropsychologów może pomóc Ci w zrozumieniu Twoich objawów dzięki rzetelnej diagnozie neuropsychologicznej. Co więcej, razem z całym zespołem specjalistów Instytutu BezStresu stworzymy dla Ciebie indywidualny program leczenia i wesprzemy Cię w skutecznym procesie terapeutycznym.

W procesie diagnozy neuropsychologicznej naszym celem jest ocena sprawności procesów poznawczych i funkcji psychicznych, między innymi takich jak: pamięć, koncentracja i uwaga, mowa, procesy myślenia oraz zachowanie Pacjenta, w celu określenia związku między funkcjonowaniem mózgu a jego stanem neuropsychologicznym.

W diagnozie neuropsychologicznej skupiamy się na odpowiedzi na pytanie, z jaką chorobą lub deficytem mierzy się nasz Pacjent. Naszym zadaniem jest wyłonienie zaburzenia, jak i próba określenia jednostki chorobowej.

Jeśli odczuwasz trudności i zaburzenia w obszarze funkcjonowania poznawczego, przyjdź do nas na konsultację. Pamiętaj także, że każdy niepokojący dla Ciebie objaw jest warty uwagi i opieki, dlatego obserwuj swoje ciało, odczucia i zachowania, żebyś mógł/ mogła zareagować na nie w porę.

W jaki sposób?
Jest ich wiele, a wiele z nich znajdziesz w naszej ofercie, m.in.: skuteczna psychoterapia, a także dodatkowe formy wsparcia psychologicznego, takie jak np.: kursy Mindfulness, które pomogą Ci rozwinąć się i nauczyć technik regulacji emocji.

Jakie kroki są podejmowane po szczegółowym wywiadzie i diagnozie?

  • Ustalamy elastyczny plan leczenia z uważnością na to, czy przynosi on oczekiwane rezultaty.
  • Dobieramy odpowiednie narzędzia.
  • Przy wspólnym zaangażowaniu specjalisty i pacjenta, rozpoczynamy proces leczniczo-rozwojowy.

Neuropsychologia z racji charakterystyki dziedziny łączącej m.in. biologię i neuroanatomię z psychologią, oferuje innowacyjne narzędzia badawczo-terapeutyczne. W Instytucie BezStresu chętnie korzystamy z nowoczesnych i bezpiecznych metod wsparcia funkcjonowania organizmu, których działanie potwierdzają liczne badania.

Czy słyszałeś/aś kiedyś o Neurobiofeedback lub Przezczaszkowej Stymulacji Mózgu – tDCS?

To skuteczne i niesamowite narzędzia o których więcej możesz dowiedzieć się z naszych social mediów lub przychodząc do nas na konsultację. Do zobaczenia!